ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΒΑ = 1000 μονάδες
ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΑΒΑ = 800 μονάδες
ΚΕΡΔΗ ΤΡΙΤΗΣ 13/10/2015 = 350,55 μονάδες
ΤΩΡΙΝΗ ΚΑΒΑ = 1150,55 μονάδες

Αγγλία και Ιταλία (στους μικρούς) δεν πολυπροσπάθησαν για το γκολ, με την ισοπαλία στο τέλος να ικανοποιεί αμφοτέρους πλήρως. Οι μικροί Φινλανδοί ήταν πολύ ανώτεροι των γηπεδούχων Σκοπιανών. Το δικό τους ματς, όμως, ξεκίνησε στο 2ο ημίχρονο 10 λεπτά αργότερα από το Αγγλία-Ιταλία, με αποτέλεσμα στο 80΄ να έχουν μάθει ήδη το τελικό αποτέλεσμα του άλλου αγώνα, με τον κίνδυνο της μόντας στο τελευταίο 10 λεπτο να ελλοχεύει. Ευτυχώς, τέλος καλό, όλα καλά και το ταμείο έγραψε. Το βράδυ, η Νορβηγία προηγούνταν ως το 72΄ μέσα στην Ιταλία και κρατούσε την απευθείας πρόκριση στα πόδια της, αλλά ένα τραγικό λάθος του κεντρικού αμυντικού έφερε την ισοφάριση και την ψυχολογική (κυρίως) κατάρρευση.
    Copa Rio έχει το μενού απόψε. Στο Group D,  η βαθμολογία και το πρόγραμμα δείχνει τα ''θέλω'' των 2 σημερινών αντιπάλων. Η πρωτοπόρος Bonsucesso (12β σε 6αγ) χρειάζεται 1 βαθμό για να προκριθεί μαθηματικά στους ''8''. Αν χάσει σήμερα, θα πάει να παίξει τελικό πρόκρισης την άλλη Τετάρτη με την 3η Tigers RJ (6β σε 6αγ). Η αντίπαλος της 2η Portuguese RJ (11β σε 5αγ) είναι λίγο πιο άνετη, καθώς έχει 3 ματς στο χέρι. 1 πόντος σήμερα, όμως, δε θα της κακοπέσει, διότι στα υπόλοιπα 2 ματς θα χρειάζεται το πολύ έναν ακόμα για να προκριθεί. Η ισοπαλία φαντάζει ως ένα αποτέλεσμα που εξυπηρετεί σε μεγάλο βαθμό τους στόχους των δύο ομάδων και προσφέρεται στο 3,40. Δεν είναι, φυσικά, για Max Bet, αλλά ένα καλό ποντάρισμα αξίζει να γίνει...

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
1) BONSUCESSO - PORTUGUESA RJ  Χ  (3,40)                  (ημίχρονο 0-0 / τελικό 0-0)
Ποντάρισμα 150,55 μονάδες      (κέρδος 511.87)